Okiedog Damask Sumo Anne Bakım Çantası İncelemesi

0
877

Neden Okiedog Damask Sumo Anne Bakım Çantası Alınmalı?

Anne bakım çantası gerçekten bir ihtiyaç. Bebeğin annenin yanında taşıması gereken bir sürü eşyası oluyor. Biberon, alt açma bezi, giysiler, bezler gibi. Bu yüzden de kullanışlı, bol cepli ve mutlaka hafif olan bir anne bakım çantasına ihtiyaç var. Her zamanki gibi araştırmaya başladığımda gördüm ki piyasada onlarca model var. Dolgu süngerden olan modeller, kot kumaşı gibi kalın kumaştan modeller, valiz gibi olan modeller, el çantası gibi olan modeller gibi birçok anne bakım çantası modeli var. Uzunca bir araştırma sürecinden sonra Okiedog Damask Sumo anne bakım çantası almaya karar verdim.

Satın Alma Öncesi Araştırma Süreci

Bu çantayı almadan önce bazı modelleri inceledim. Özellikle kafamda Stylo anne bakım çantası modelleri vardı. Ancak bu çantaları incelediğimde gördüm ki resmen yerlerinden kalkmıyorlar. Çok ağırlar. Kumaşları kot kumaşı gibi sert kumaştandı. Bol cepli oldukları ve ucuz oldukları için Stylo kafama yatmıştı ancak ağırlık konusu beni vazgeçirdi.

Bir diğer anne bakım çantası üreten marka olan Lassig modellerini de inceledim. Bu markanın anne bakım çantası modellerini biraz küçük buldum. Anne bakım çantası konusunda piyasada alınabilir fiyat seviyesinde olan iki marka var bence. Bunlar Okiedog ve Lassig. Bu ikisi dışında bazı iyi markalar var ki bunların fiyat konusunda yanına yaklaşılmıyor. SkipHop bunlardan biri mesela. En ucuz anne bakım çantaları ₺300 ‘den başlıyor. (Yıl:2016) Bu yüzden SkipHop’dan vazgeçtim. Okiedog Damask Sumo anne bakım çantasını ben ₺170’ye annelutfen.com’ dan 6 taksitle aldım. Stylo anne bakım çantaları ₺80-150 aralığındaydı. Bu yüzden çok daha kaliteli olan bu markaya ₺170’yi çok görmedim. Ha bu arada çantanın normal fiyatı ₺200 idi, ama indirim kodu vardı, onu kullandım.

Damask ve Sumo Ne Anlama Geliyor?

Okiedog Damask Sumo anne bakım çantasını almadan önce bu Damask ve Sumo‘nun ne olduğunu anlamak için bayağı bir araştırma yaptım. Meğerse Damask renk ve desen için bir adlandırmaymış. Sumo ise çantanın asıl tipini belirtiyor. Yani kalıbını. Örneğin Damask Trek modeli sırt çantası şeklinde ancak kumaş deseni Damask Sumo ile aynı. Renk ve desen seçeneği Damask, çanta tipi ise Sumo yani.

Okiedog Damask Sumo Anne Bakım Çantası İnceleme

Okiedog Sumo tip çantadan biraz bahsedecek olursam üç önemli özelliği var. Bunlardan biri sırt çantası olarak kullanılabilmesi, ebeveyn bölmesinin olması ve tabiki çok hafif olması.

Okiedog Damask Sumo Anne Bakım Çantası Sırt AskısıOkiedog Damask Sumo anne bakım çantasının arka tarafındaki göz açılınca buradan iki sırt çantası kolu çıkıyor ve sırt çantasına dönüşüyor. Bu önemli bir özellik, çünkü bazı annelerin görüşlerine göre bebek kucakta taşınırken omuz çantası kullanmak zor bir hal alıyor. Hatta bu yüzden birçok anne sırt çantası tercih ediyor. Bu bakımdan Okiedog Damask Sumo anne bakım çantası iyi bir opsiyon sunuyor.

 

Okiedog Damask Sumo anne bakım çantasının bir diğer özelliği olan ebeveyn bölmesi ise çanta içerisinde anneye özel bir bölüm sunuyor. Anahtar, cüzdan, telefon gibi anneye özel kişisel eşyalar koyulan ve bebeğin eşyalarından izole edilmiş bir bölüm bu. Bu sayede bu tarz eşyalar çanta içerisi didiklenmeden bulunmuş oluyor. Bence gayet mantıklı.

Okiedog Damask Sumo Anne Bakım ÇantasıBu çantanın en can alıcı noktalarından biri de çok hafif olması. Çanta yaklaşık 650 gramlık bir ağırlığa sahip -ki en hafif çantalardan biri.

Okiedog Damask Sumo anne bakım çantası içerisinden çantayı bebek arabasına sabitleyebilmek için askı aparatı, biberonluk benzeri küçük bir çanta ve bir de antibakteriyel alt açma minderi çıkıyor.

 

Çantanın içerisindeki emzik, anahtarlık asmak için küçük kancalar da düşünülmüş ince detaylardan.

Okiedog Damask Sumo Anne Bakım ÇantasıÇanta dışarıdan bakıldığında sanki normal bir kadın çantasıymış gibi görünüyor. Genelde kadınlar buna önem veriyorlar. Yani çantanın hantal görünüşlü, valiz gibi olması artık demode kabul ediliyor. Bu yüzden de anne bakım çantaları artık kadınların kullanıldığı günlük çantalara benzetiliyor. Bence Okiedog Damask Sumo anne bakım çantası bu konuda da önde. Kumaş kalitesi ise bence üst düzey. Ne kot gibi çok sert ne de sünger gibi yumuşak. Tam olması gerektiği gibi ve dokununca da oldukça kaliteli bir his veriyor. Aşağıdaki fotoğraf galerisinde ürünün kendi çektiğim fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Fotoğraf Galerisi

Fotoğraf Galerisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.