Mamas & Papas Armadillo Flip Adaptör

5
1729

Mamas & Papas Armadillo Flip Bebek Arabasına Uyumlu Adaptör Seçimi

Büyük dert olan bebek arabası alım işlemini tamamladığına göre sıra geldi bu arabaya uygun ana kucağı adaptörünü almaya. Ben bebek arabasını Mamas&Papas Armadillo Flip aldığım için haliyle onu uygun bir adaptör aramaya giriştim. Bu arabanın oturma ünitesi çıkarılıp yerine ana kucağı takılabildiği için uygun bir adaptör satın almam gerekiyordu.

Mamas&Papas Armadillo Flip bebek arabası incelemesine şu bağlantıyla ulaşabilirsin: Mamas&Papas Armadillo Flip Bebek Arabası İncelemesi

Ana kucağı olarak Maxi Cosi Citi SPS tercih etmiştim. Bunun için de Mamas&Papas Armadillo Flip’e uygun Maxi Cosi adaptörü almalıydım. Cidden meşakkatli iş he şu bebek arabası işi 🙂 Arabayı seçmek ayrı dert seçtikten sonra yok adaptörüydü yok yağmurluğuydu seçmek ayrı dert 🙂

 

Mamas&Papas’ın bebek arabalarının kutularının içerisinden adaptörleri çıkmıyor malesef. Bazı markalarda adaptör de kutuya dahil ediliyor. Benim aldığım modeldeki bebek arabasına ve ana kucağına uyumlu adaptör ise şu: e-bebek Mamas&Papas Armadillo Flip Adaptör

Fiyat olarak ben ₺79 almıştım. (24/04/2016) Şuan ise ₺49 olarak görünüyor. (22/05/2016) Galiba şu an ciddi anlamda indirimde. Ben arabayı aldıktan sonra hemen almıştım. En ucuz fiyat buydu ve üstelik e-bebek hafta sonuna özel kargo bedava kampanyası yapmıştı. Sanırım şuanda ise indirim var. Aşağıda ürünle ilgili bilgileri okuyabilir, fotoğraflarını görebilirsin.

Ürün güzel paketlenmiş ve poşetlenmişti. Malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu zaten bebek arabasından da biliyordum. Beni şaşırtmadı. Kaliteli, sağlam ve ipeksi his veren bir plastik kullanılmış. Oldukça dayanıklı görünüyor.

 

Araba üzerine adaptörü takarken sorun yok. Yerine mandalları sayesinde çok güzel oturuyor, ancak ana kucağını adaptöre taktıktan sonra çıkarırken ben bayağı bir zorlandım. Belki hiç kullanılmadığı için zorlanmış olabilirim ama daha kolay olmasını beklerdim. Tek elle zaten ana kucağını çıkaramıyorsun. Yandaki mandallara basmak gerekiyor. Bir de üstüne ana kucağı adaptöre sıkıştığı için çıkarma işlemi daha da zorlaşıyor. Ana kucağının içine bir de bebeğin ağırlığı binince bilemiyorum durum nasıl olur. Ben 8-10 kere ana kucağını adaptöre takıp çıkardım biraz yumuşaması adına. Umarım bilgiler faydalı olmuştur. Keyifli alışverişler…

5 YORUMLAR

  1. Merhaba aynı markalarda adaptör sıkışmasını biz de yaşıyoruz ve adaptörü çıkaramadık , Nasıl çıktığı hakkında detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim, teşekkürler şimdiden.

    • Merhaba. Adaptör sıkışması ne yazık ki hemen geçmiyor. Biz kullandıkça adaptör üzerinde bazı izler oluştu. Bu izler sayesinde şuanda kolaylıkla takılıp çıkarılabiliyor. Size tavsiyem adaptörü araba gövdesine monte etmeden önce ana kucağına birçok kez monte edip sökün. Bu sayede adaptörün sıkışma problemi daha da azalacaktır.

        • Evet. Adaptörün zor takılıp çıkarıldığından bahsetmiş. Ben de aynı sorunu yaşadığımızı, adaptörü birçok kez söküp takarak adaptörün daha kolay takılıp çıkarılmasını sağladığımızı belirttim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.